39. TNF: Warsztaty
- Miejsce: Dom Kultury Westerplatte
- Data:1.06 - 7.06.2025
- Godzina: 10:00
- Bilety:Wstęp wolny (zapisy)

Kino to sztuka, ale też i ciężka praca, rzemiosło, które wymaga zarówno talentu, jak i wiedzy technicznej, organizacyjnej. Wspaniała kreacja aktorska to połączenie wrażliwości z samokontrolą, spontaniczności z powtarzalnością. Wspaniała animacja to połączenie wyobraźni ze żmudnym procesem, wymagającym przygotowania, skupienia i przeprowadzenia. Kino to sztuka, a sztuka to magia, ale za każdym magicznym zaklęciem kryje się receptura. Jaka? Jej arkana poznacie na warsztatach aktorskich i warsztatach animacji dla dzieci. Zapraszamy na warsztaty w ramach 39 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Data: 1 czerwca 2025 (niedziela), godz. 10:00
Kategoria: Warsztaty dla dzieci
Miejsce: Dom Kultury Westerplatte, Tarnów
Bilety: Wstęp wolny (obowiązują zapisy online)
Zalecany wiek: 9–12 lat
Prowadzenie: Eugeniusz Gordziejuk Producent (EGoFILM)
Czas trwania: ok. 3 godziny
Jak powstaje film animowany? Co to takiego animacja poklatkowa i czy można ją zrobić samemu w domu? Co to jest storyboard i czym różni się od layoutu? Co to jest kadr? Scena? Ruch kamery? Montaż? Jak za pomocą obrazu opowiedzieć wciągającą historię, taką jak np. „Wiking Tappi”?
Warsztaty animacji dla dzieci poprowadzi Eugeniusz Gordziejuk, współtwórca Studia EGoFILM. Zajęcia nie tylko przybliżą młodym uczestnikom proces powstawania filmu animowanego, ale przede wszystkim pozwolą im zostać animatorami. Po części teoretycznej zaplanowana została praktyka z konkretnym zadaniem. Do wybranych postaci z polskich animacji trzeba będzie stworzyć własne dekoracje.
Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz wybranych filmów animowanych produkcji Studia Filmowego EGoFILM Ewelina Gordziejuk.
Warsztaty animacji dla dzieci realizowane są przez przez Studio Filmowe EGoFILM Group Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością / Eugeniusz Gordziejuk – Producent.
Zapisy online od 15 maja 2025 r.
Formularz zgłoszeniowy

Data: 7 czerwca 2025 (sobota), godz. 10:00
Kategoria: Warsztaty
Miejsce: Dom Kultury Westerplatte, Tarnów
Bilety: Wstęp wolny (obowiązują zapisy online)
Zalecany wiek: 13+
Prowadzenie: Karolina Bruchnicka aktorka
Czas trwania: ok. 3 godziny
Najważniejsza umiejętność aktora? Wyczucie i szybkie reagowanie na to, co niesie chwila, zarówno w sobie, jak i z innymi. „Akcja-reakcja” to przestrzeń, w której rezygnujemy z nadmiernego myślenia i kontroli, odpuszczamy własną samoocenę, w zamian za to otwieramy się na autentyczne, spontaniczne działanie. Aktorstwo to nie tylko planowanie, ale bycie wrażliwym, otwartym i uważnym – przede wszystkim na partnera, ale również na zmieniającą się dynamikę sceny i inne okoliczności. Akcja wywołuje reakcję – a każda reakcja otwiera nową historię. Warsztaty aktorskie „Akcja-reakcja” przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je aktorka Karolina Bruchnicka, znana m.in. z filmów „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka czy „Wszystkie nasze strachy” Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. Karolina przybliży praktyczne aspekty procesu twórczego i pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć rolę aktora w kreowaniu dzieła filmowego.
Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć prawdziwą energię gry, odpuścić kontrolę i dać się ponieść temu, co żywe i autentyczne.
Zapisy online od 15 maja 2025 r.
Formularz zgłoszeniowy
Odwiedź naszą stronę festiwalową www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

Pn.-Pt. godz. 8.00-18.00
Sob. godz. 10.00-17.00