Warsztaty

Warsztaty: Wielka zimowa podróż dookoła świata

Pracownia plastyczna TCK, 4-5.02.2020 r., godz. 9:00-14:30 I opłata: 60/100 zł

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na etno warsztaty w ferie zimowe do pracowni plastycznej TCK, które odbędą się 4 i 5 lutego. WIELKA ZIMOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA jest gwarantem wielu wrażeń, ciekawych odkryć, nowych smaków, nietypowych gier, wspaniałej zabawy, a przy tym sporej porcji informacji. Ponadto nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo podczas warsztatów własnoręcznie wykona etnodrobiazgi. Podczas dwóch dni warsztatów Robert ROBB Maciąg, podróżnik, pedagog, autor wielu książek, podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i zabierze ich w podróż do bliższych i dalszych miejsc.

Warsztaty każdego dnia będą trwały łącznie 5 i pół godziny. Rozpoczną się o godzinie 9:00 od opowieści o wielkich odkrywcach. A później będzie coraz to ciekawiej. Kolejno odbywać się będą warsztaty tematyczne, z których każde będą trwały około 90 minut, a między nimi tylko krótkie chwile na ochłonięcie, po niemałej dawce atrakcji. Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami – będą słuchać, wąchać, dotykać i smakować, a przede wszystkim patrzeć z zaciekawieniem. Każde warsztaty zakończą się elementem plastycznym, który dzieci zabiorą ze sobą, z każdego dnia 3 „pamiątki”.
Na tych zajęciach dzieci sensorycznie poznają inne kultury, zjawiska, będą chłonąć ekscytującą wiedzę, „spotkają” się z ludźmi z odległych zakątków świata.
Zajęcia przygotowane są specjalnie dla grupy wiekowej od 7 do 15 lat.

Dzień pierwszy
4 lutego 2020 (wtorek)
godz. 9:00-14.30
W programie:
- wstęp o odkrywcach i dalekich podróżach
- warsztaty greckie
- warsztaty hiszpańskie
- warsztaty holenderskie


Dzień drugi
5 lutego 2020 (środa)
godz. 9:00-14:30
W programie:
- wstęp o odkrywcach i dalekich podróżach
- warsztaty amerykańskie
- warsztaty arabskie
- warsztaty japońskie

Można się zapisać na jeden lub na dwa dni warsztatów.
Opłata za udział w jednym dniu warsztatów wynosi 60 zł, natomiast za dwa dni 100 zł.

Prowadzący

Robert ROBB Maciąg jest pedagogiem specjalnym co bardzo ułatwia mu kontakt z dziećmi. Jeździ do szkół, przedszkoli, domów kultury, ale także na festiwale podróżnicze i kulturowe. Współpracuje z UniKids na terenie całej Polski. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od kilku lat wraz z żoną pracują nad tym, by dzieci lepiej rozumiały świat. Nie bały się inności. Patrzyły z ciekawością na drugiego człowieka. Potrafiły pokazać własną wartość ucząc się od innych.
Z zamiłowania zajmuje się fotografią.
Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się siedem książek jego autorstwa: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii; Podręcznik przygody rowerowej; Tysiąc szklanek herbaty; Dobków: wyspa; Henryka Sytnera. Wakacje na dwóch kółkach oraz TukTuk Cinema. Za książkę Tysiąc szklanki herbaty, Robb otrzymał drugiego Travelera, nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.
Nie tylko pisze książki i artykuły dla gazet i magazynów, ale przede wszystkim dzieli się wszystkim co wie z najmłodszymi.

Zapisy na warsztaty rozpoczynają się 21 stycznia w Biurze Obsługi TCK, które czynne jest: poniedziałek-piątek od godziny 8.00 do 18.00, sobota od godziny 10.00 do 17.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.